pl
  • en

Idea

W jakim celu powstał portal MORTALUS.COM ?

  • Odwiedzając groby naszych bliskich czasem brakuje kogoś kogo moglibyśmy zapytać o szczegóły z życia osoby zmarłej, jednocześnie wiemy że są osoby które pamiętają i mogą opowiedzieć historię ich życia. Tworząc „kartę pamięci” w serwisie MORTALUS.COM dajesz możliwość utrwalenia i przekazania (przy pomocy kodów QR) historii życia bliskich Ci osób.
  • Od wieków ludzie pragną przekazać potomnym pamięć o dokonaniach używając do tego celu różnych sposobów od egipskich płaskorzeźb i tekstów wykutych na ścianach piramid poprzez elementy architektury ( np. łuki tryumfalne ) Rzymu i epitafia nagrobne bohaterów czasów minionych po strony www. Rejestrując się w serwisie MORTALUS.COM bez ponoszenia kosztów otrzymujesz możliwość utrwalenia wspomnień na indywidualnych stronach www.
  • Dzięki serwisowi MORTALUS.COM zachowasz ciągłość pokoleń, dajesz szansę spotkania przeszłości z przyszłością.
  • Twórcy serwisu MORTALUS.COM przykładają szczególną wagę do jakości informacji zawartych w Kartach Pamięci tak aby osoby je czytające mogły w zadumie i atmosferze refleksji zagłębić się w fakty i obrazy z przeszłości.
  • Wiedza historyczna zawarta w Kartach Pamięci daje szanse na dialog między pokoleniowy, pogłębienie więzi, poznanie korzeni rodziny.
  • Korzystanie z serwisu jest i będzie bezpłatne. Płatne jest jedynie wykonanie, na życzenie, tabliczki z kodem QR (szczegóły poniżej) lecz możesz wykonać ją sam wg wzoru dostępnego w Twoim panelu redaktora.

Do czego służy emblemat z kodem QR

Mimo że ideę kodów QR na nagrobkach wymyśliliśmy sami, okazało się że wcześniej podobne rozwiązanie stosowane były w wielu miejscach na świecie.

Po rejestracji w serwisie MORTALUS.COM i utworzeniu Karty Pamięci osoby bliskiej możesz zobaczyć i np. wydrukować (bezpłatnie) lub zamówić plakietkę z kodem QR (opłata za grawerowaną plakietkę z przesyłką wynosi 10zł brutto)

Plakietkę z kodem QR umieszczasz na nagrobku lub innym miejscu (np. tablica pamiątkowa, miejsce urodzenia) związanym z osoba Ci bliską.

Prawie wszystkie obecnie sprzedawane telefony, tablety, laptopy mogą odczytywać kody QR i dzięki temu uzyskać dostęp do stron www z „kartami pamięci” twoich bliskich

Wszyscy odwiedzający miejsce w którym umieściłeś plakietkę z kodem QR mogą telefonem lub innym urządzeniem mobilnym bezpłatnie odczytać wiadomości zawarte w indywidualnej Karcie Pamięci w serwisie MORTALUS.COM i poznać życiorys, fotografie i inne informacje osoby Ci bliskiej.

przykładowy emblemat QR do Karty Pamięci w serwisie MORTALUS.COM

powrót